Výber gitary

Výber gitary

Na začiatok kurzov

výber gitaryVýber gitary je jedna z najpodstatnejších vecí pre začiatočníka. Najlepšie teda je, keď poprosíte gitaristu, aby vám pomohol. Môže to byť kamarát, alebo keď nikoho nepoznáte, tak aj my s tým radi pomôžeme. Je to hlavne kvôli tomu, lebo pri lacných gitarách môžu existovať aj závažnejšie vady. Z tohto dôvodu nie je moc praktické kupovať si hudobný nástroj cez internet, lebo len doma si ho môžete odskúšať. Najlepšie je ísť priamo do obchodu, vidieť rozdiely v detailoch a podľa toho vybrať. Keby ste mali šťastie, tak normálnejšiu gitaru zoženiete aj za 200 €. Nikdy však neviete na čo presne natrafíte, tak je lepšie prichystať si aspoň 500 €.

Ako je to s recenziami ?

Recenzie na lacné gitary vám nepomôžu, lebo tie sú písané o modeloch, ktoré nie sú vadné. Identická gitara v obchode však môže mať iné vlastnosti, lebo mohol to vyrobiť iný zamestnanec a mohlo sa to skladovať aj v zlých podmienkach.
Pre zaujímavosť: raz sme našli v obchode gitaru v hodnote 3000 €, ktorá bola prasknutá a neopraviteľná. Predajcovia si to však nevšimli... Cena vám teda nemusí automaticky garantovať kvalitu. Výber gitary nie je žiadna veda, ale keď sa v tom nevyznáte, tak zdravý sedliacky rozum vám nepomôže.

Aby sme prešli viac k detailom, tak pri výbere máte 3 rôzne druhy gitár. Najľahšie sa môžete rozhodnúť podľa skladieb, ktoré by ste chceli vedieť hrať.


Klasická
gitara

klasická gitara

Keď sa vám páči staršia klasická hudba alebo španielska a latinskoamerická hudba, tak si môžete zvoliť klasickú gitaru. Nevýhoda však je, že má širší krk, takže keď máte menšie prsty tažšie sa vám na tom bude hrať. Pre deti sa však vyrábajú aj menšie veľkosti, čo je ich veľkou výhodou.

Akustická
gitara

akusticá gitara

Druhou univerzálnejšou alternatívou je akustická gitara na ktorej sa dá hrať od rockovej hudby všetko až po pop, blues, folk a podobne. Majú tenší krk, čo je spomínaná výhoda a nepotrebujete ďalšie vybavenie ako reproduktor, aby ste to mohli používať.

Elektrická
gitara

elektrická gitara

V prípade, že by ste chceli hrať výhradne rock, metal alebo modernejšie skladby, tak je dobrou voľbou elektrická gitara. Dosť nepraktická nevýhoda však je, že potrebujete k tomu reproduktor so zosilňovačom, efekty a káble. Pravidelné prenášanie a zapájanie všetkých vecí môže po čase človeka dosť unavovať.

.
.
.
.
.
.
.
.
.

Výučba gitary od 33 €

Chcete ušetriť ?
Vyberte si správnu dĺžku kurzu a ušetrite týždenne až 20 € nákladov.

Dochádzanie k študentom

Neradi cestujete ?
Môžeme k vám cestovať aj keby ste boli desiatky kilometrov ďaleko.

Online kurzy cez Skype

Bývate v zahraničí ?
Vďaka internetu vás naučíme hrať aj keby ste dovolenkovali na pláži.